שתלים

רשת מרפאות השיניים לב השן – מרכז רפואי, מעמידה לרשות מטופליה את מיטב הרופאים, כמו גם את הטכנולוגיה המובילה בתחום השתלים. להלן תשובות לשאלות נפוצות בנושא זה.

 

מהו שתל?

שתל נחשב כאמצעי הכי קרוב לשיניים טבעיות, אך שתל הוא למעשה תחליף מלאכותי מתכתי, המחליף את שורשי השיניים שנכחדו, במטרה למלא את מקומן של שן או מספר שיניים החסרות בפה.

למה מומלץ שתל?

השתל מספק פתרון קבוע לזמן ארוך. במחקרים קליניים שעסקו בשיקום שיניים באמצעות שתלים, תועדה עמידות של 25 שנים ויותר. שתל הוא אפשרות בטוחה ונוחה. בעתיד, אם מתעוררת בעיה, ישנה אפשרות לחזור שוב על התהליך.

יתרון נוסף של השתל הוא שנמנע הצורך בהשחזה ובפגיעה בשיניים סמוכות שהינן שלמות, בריאות ותקינות.

מתי מומלץ לבצע שתל?

שתל מומלץ לביצוע אם מדובר באובדן שן. במקרה של תותבת חלקית הניתנת להוצאה, השתל מאפשר לבצע שחזור של האזור באמצעות תותבת קבועה. אם מדובר בתותבת שלמה, קיימת אפשרות להשתמש בשתל המשפר את יציבות התותבת בצורה משמעותית, באמצעות אלמנטים נלווים המורכבים על גבי השתלים.

כיצד מבצעים שתל?

בשלב הראשון, ועל-מנת לבצע את השתל, דרושה עצם בכמות איכותית לצד חניכיים בריאים, ושתהיה הקפדה מספקת על היגיינה אוראלית. לאחר שהשתל מיוצב בעצם הלסת, תאי עצם הגדלים באזור מתחברים אל השתל בחלוף הזמן. הללו מחזיקים את השתל במיקומו החדש. לאחר מכן, ניתן לתפור את החניכיים מעל השתל כדי שתתחיל תקופת ההיקלטות.

לאחר שעברו חודשים מספר, הרופא יחדור מבעד לחניכיים ויחבר לשתל מבנה מיוחד – בורג סלילי. הבורג משמש תומך לכתר, לשיניים תותבות או לגשר, שמורכבים בזמן השיקום.

לב השן – מרכז רפואי מתמחה בביצוע השתלות שיניים ביום אחד!

לפי מחקרים רבים, מחסור בשיניים, גורם למטופלים רבים להעיד כי קיימת ירידה דרסטית באיכות חייהם, בתחושת הביטחון העצמי שלהם וביכולתם ליהנות מהנאות אלמנטיריות ופשוטות. במקום לסבול חודשים ארוכים מביצוע השתלות שיניים כואבות בשיטה הישנה, לקוחות הרשת* יכולים להחזיר לעצמם את החיוך, ולחזור לנגוס וליהנות מהאוכל כמו כולם, בעזרת השיטה המתקדמת בישראל – השתלות שיניים ביום אחד. הטכנולוגיה החדישה והמדויקת מקצרת תהליכים ומקטינה את הסבל ואי הנוחות, ללא כאבים והמתנה, לאחר בניית תכנית שיקום בהתאמה אישית. *במקרים מתאימים

לב השן – מרכז רפואי מאפשר למטופליו כבר היום לחזור לנגוס ולחייך כמו כולם עם פה מלא שיניים מושלמות וחיוך נוצץ!